طرحی حرفه ای وب

10 نکته ضروری برای طراحی UI

10 important UI design tips

10 important UI design tips
(User Interface)
نویسنده محتوا
نویسنده: مدیر محتوا
طراحی حرفه ای
Know your users

کاربران خود را بشناسید

طراحی حرفه ای
Define how people use your interface

نحوه استفاده از اینترفیس را تعیین نید

طراحی حرفه ای
Set expectations

انظظار کاربر را در نظر بگیرید

طراحی حرفه ای
Anticipate mistakes

اشتباهات را پیش بینی کنید

طراحی حرفه ای
Give feedback

به مخاطبان بازخورد دهید

طراحی حرفه ای
Think carefully about element placement and size

اجزا و اندازه ها را به دقت انتخاب کنید

طراحی حرفه ای
Don’t ignore standards

استانداردها را زیر پا نگذارید

طراحی حرفه ای
Design your interfaces simple

رابط ها را ساده طراحی کنید

طراحی حرفه ای
Make decision-making simple

تصمیم گیری را برای کاربران ساده کنید

طراحی حرفه ای
Listen to the information

خروچی ها را آنالیز کنید

PIXEL

WEB DESIGN STUDIO

10 نکته ضروری برای طراحی User Interface

یک وب سایت از مجموعه ای از صفحات به هم متصل تشکیل شده است. رابط یا (Interface) محلی برای ملاقات، برقراری ارتباط و تعامل و تاثیرگذاری وب سایت  با مخاطبان است. این تعامل (interaction) یک تجربه برای مخاطب است و شما به عنوان یک طراح وب وظیفه دارید این تجربه برای مخاطب مفید و خوب باشد. و این یعنی شما باید و باید به کاربران سایت خود توجه کنید.

طراحی اینترفیس در واقع طراحی قالب (layout) می باشد که بر مبنای علم طراحی و تجربه بازخورد از مخاطبان پایه ریزی شده است.

  1. کاربران خود را بشناسید
  2. نحوه استفاده از اینترفیس را مشخص کنید
  3. انتظار مخاطبان را در نظر بگیرید
  4. اشتباهات را پیش بینی کنید
  5. به کاربران بازخورد بدهید
  6. اجزا و اندازه ها را به دقت انتخاب کنید
  7. استانداردها را زیر پا نگذارید
  8. رابط های کاربری را ساده در نظر بگیرید
  9. تصمیم گیری را برای مخاطبان ساده کنید
  10. داده های بدست آمده را آنالیز کنید

کاربران خود را بشناسید

مهمترین قسمت طراحی اینترفیس در وب سایت ، شناخت مخاطبان است. شما باید مخاطبان خود را به درستی بشناسید، اگر شما یک وب سایت خدماتی برای افراد مسنتر طراحی می کنید استفاده از فونتهای ریز هرچند زیبا، کار اشتباهی به نظر می آید.

شما باید اهداف مخاطبانتان را شناسایی کنید. باید بدانید آنها چه موانعی برای دستیابی به اطلاعات در وب سایت خواهند داشت. و از همه مهمتر چگونه یک وب سایت می تواند به آنها کمک کند تا به هدفشان برسند. به نظر ما تا زمانی که این اهداف را شناسایی نکردید دست از کاوش نکشید. در تعاریف بازاریابی ما خواسته ها را زیر مجموعه نیاز ها تعریف می کنیم. شما باید بدانید آنها چه نیازی دارند و نیاز آنها را تبدیل به خواسته کنید.

مهمترین خروجی شناختن کاربران و مخاطبان سایت شما ، اطلاعات دقیق از رفتار آنان به شما می دهد که این خود بینش جدید از بازاریابی است.

آموزش طراحی سایت

نحوه استفاده از اینترفیس را مشخص کنید

امروزه مردم فقط وب سایت ها را در مرورگر کامپیوتر باز نمی کنند. تبلت ها، گوشی های هوشمند و وسایل کوچک و بزرگی که به صورت لمسی هستند ، باعث شده اند در طراحی اینترفیس با دقت بیشتری عمل کنیم

 مخاطبان در برخی از جاها با انگشت قسمتی از سایت را لمس می کنند، در برخی جاها از ماوس استفاده می کنند و در خیلی جاها نیاز دارند در وب سایت چیزی را تایپ کنند و آن را جستجو کنند. وظیفه شما به عنوان طراح این است که نحوه استفاده از اینترفیس را در زمان طراحی مشخص کنید و برای هر کدام راه کاری ارائه کنید.

آموزش طراحی سایت

انتظار مخاطبان را در نظر بگیرید

بسیاری از مخاطبان در قبال انجام عملی در سایت انتظاری دارند. به عنوان مثال اگر کاربران دکمه ارسال را بزنند ، انتظار دارند اطلاعات برای شما ارسال شود.

وظیفه شما به عنوان طراحی اینترفیس این است که به گونه ای صفحات را طراحی کنید که مخاطبان انتظار دارند. ساده تر بگوییم ، برای دکمه لغو از رنگها هشدار آمیز استفاده کنید. برای موفقیت آمیز بودن پیغام ارسال شده، حتما پساخی مناسب در نظر بگیرید. شاید این مورد در وب سایت های معمولی زیاد به چشم نیاید، ولی در وب سایت هایی که طراحی حرفه ای دارند ، طراحی بر اساس تجربیات کلی کاربران در دنیای وب ، اجام می شود تا خطای کاربران را به حداقل برسانند.

آموزش طراحی سایت

اشتباهات را پیش بینی کنید

کاربران همیشه اشتباه می کنند و این بدیهیست. اما ما برای اشتباهات آنا 2 راهکار داریم. 1. از وقوع اشتباهات آنان جلوگیری کینم. 2. اگر اشتباه کردند راهکاری برای جبران آن پیشنهاد کنیم.

این اشتباهات در تجارت الکترونیک بسیار رایج و جلوگیری از آنها بسیار مهم هستند. شما باید اگر شخصی در حال پر کردن فرمی است حتما جلوی ورود اطلاعات اشتباه را بگیرید. به عنوان مثال ایا آدرس ایمیل به درستی وارد شده است. یا در زمان حذف سبد خرید، حتما از کاربر بپرسید ایا از حذف سبد مطمئن است. برای زمای که اشتباه رخ داده، شما می توانید به عنوان مثال ی قسمتی را برای برگرداندند اطلاعات حذف شده مانند سطل زباله در نظر بگیرید.

به کاربران بازخورد بدهید

آموزش طراحی سایت

در دنیای واقعی ما همواره در حال بازخورد گرفتن هستیم. وقتی سوالی می پرسیم جوابی می شنویم.اما در دنیای دیجیتال پاسخ دادن به همان سرعت خیلی ضروری و مهم است

اگر برای بازکردن یک صفحه برای کاربران صفحه لودینگ در نظر گرفتید، این پیام را به او می دهید که به زودی پنجره باز خواهد شد و شما لازم نیست سایت را ترک کنید. اگر در حال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید برای هر مرحله که مخاطب درخواستی دارد یک پیغام به منزله تایید درخواست او بدهید و به او اعلام کنید در خواست او در حال پردازش است. به عوان مثال اگر برنامه ای برای دستگاه قهوه ساز خودکار طراحی می کنید، پس از پرداخت مبلغ قهوه، به مخاطب اعلام کنید که برداشت پول موفقیت آمیز بوده و حتما در صفحه روبرو نشان دهید که قهوه او در حال آماده سازی است.

مقالات مرتبط

LET’S STAY CONNECTED

WE ARE ALMOST EVERYWHERE

PIXEL web studio
Pixel website design is a collection of website design experts who work together from all over the world.
Pages
Contact Information
TEHRAN - IRAN
Call : +98 910 408 9855
Email : info[@]pixelstd.com
We Are Open
Saturday - Thursday : 9:00 - 21:00
Wednesday : 9:00 - 15:00
Friday : Closed
Copyright © 2023 – BY PIXEL WEB STUDIO